Gmyz: Członkowie KOD-u kompromitują się sami

Artykuł
Telewizja Republika

– Kiedy widzę śmiesznie podrygującego Romana Giertycha, to mam uczucie uczestniczenia w jakimś teatrze absurdów. Wokół niego przechodzą zapewne ci sami ludzie, którzy wołali „Giertych do wora, wór do jeziora” (…) członkowie KOD-u kompromitują się sami. Polacy też to widzą, co pokazują sondaże – powiedział Cezary Gmyz w „Republice na żywo”

Cezary Gmyz skomentował, że podczas marszu KOD-u w obronie demokracji widział wiele twarzy przypominających mu resortowych emerytów, zaś przyjęcie opornika jako symbolu to jakaś aberracja. Jednocześnie dziennikarz przyznał, że sprawa Trybunału Konstytucyjnego nie jest najważniejsza dla Polaków, ponieważ mają oni złe zdanie o sądownictwie w ogóle. Gmyz przypomniał również, jak wielka dysproporcja była pomiędzy rozpatrywaniem przez TK wniosku w swojej sprawie, a uznaniem wprowadzenia stanu wojennego za akt niekonstytucyjny.

Według informacji publicysty Prawo i Sprawiedliwość liczy na transfer posłów z innych partii, aby zmienić konstytucję. Co ciekawe, pojawiają się również nazwiska deputowanych Platformy Obywatelskiej i to tych, którzy głośno protestowali w Sejmie przeciwko niedawnym uchwałom. Zdaniem Gmyza w chwili obecnej za zmianą konstytucji jest około 298 posłów.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ruszył Marsz Wolności i Solidarności. Kaczyński: Musimy się zmobilizować, inaczej nie zwyciężymy

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy