Girzyński: to co prezentuje środowisko skupione przez Grzegorza Schetynę to jedno wielkie mamienie Polaków

Artykuł
Telewizja Republika

To był pierwszy odcinek „Dziennikarskiego pokera”, który poprowadził red. Adrian Stankowski. Gośćmi Telewizji Republika byli Agata Nosal-Ikonowicz, nr 2 na warszawskiej liście Lewicy Razem oraz Zbigniew Giryński, kandydat PiS nr 5 w okręgu kujawsko-pomorskim.

Już w niedzielę Polacy staną przy urnach wyborczych i oddadzą głos na wybranych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

– Kiedy dane partie nie mają swoich programów to jest to nie fair wobec wyborców. Taka sytuacja ma miejsce zwłaszcza w przypadku PO, która połączyła się z wieloma ugrupowaniami, gdzie trudno o wspólny program – mówiła na antenie Telewizji Republika Agata Nosal-Ikonowicz.

Zbigniew Girzyński dodał, że KE to jest środowisko, które żadnego programu nie ma. – Są środowiska, z którymi możemy się zgadzać bądź nie, ale wiemy jakie one mają te poglądy. Natomiast nie wiemy tego w przypadku KE. (…) Te ugrupowania wychodzą z założenia, że nie musi ich nic łączyć programowo, bo władzą mogą się podzielić w konkretnych sektorach – ocenił. 

– Nagle okazało się, że opozycja burzy się na działania PiS. Problemem środowiska PO jest to, że oni nie mają programu, ich interesuje tylko sprawowanie władzy. Właśnie stąd ich oburzenie, że ktoś po tylu latach śmiał ogłosić swój program, a następnie go zrealizować – mówił Girzyńśki. 

– To co prezentuje środowisko skupione przez Grzegorza Schetynę to jedno wielkie mamienie Polaków tym, że ich programem jest odsunąć PiS od władzy – no to trochę słaby program Proszę Państwa– dodał. 

WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

– Dokonuje się pewne mentalne przeobrażenie, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości. Mimo pewnych różnić pojawiło się światełko w tunelu. Znacząca część społeczeństwa przestała mieć szacunek do wymiaru sprawiedliwości. (…) Ludzie nabrali przekonania, że do sądu nie idzie się po sprawiedliwość tylko wyrok, który szlachetnie nie brzmi. Zdaje się, że przy wszystkich mankamentach i zablokowaniu reformy pojawiła się pewna nadzieja – mówił Girzyński. 

PEDOFILIA

– Wydaje mi się, że w przeszłości takie zdarzenia również miały miejsce. Cały czas to jest problem z wolnością. Jeśli postawiliśmy na skrajny indywidualizm i realizowanie wszelkich swoich potrzeb bez względu na krzywdę drugiego człowieka to rodzi się problem – tłumaczyła Nosal-Ikonowicz. 

ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA KOLEJNEGO ODCINKA PROGRAMU „DZIENNIKARSKI POKER”, KTÓRY JUŻ JUTRO O GODZINIE 19:00!

Pytania, sugestie, materiały mogą Państwo wysłać na adres [email protected]

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy