Giertych: W „pełzającym zamachu stanu” uczestniczą ludzie z PiS

dc, mk 03-07-2015, 15:44
Artykuł
TELEWIZJA REPUBLIKA

Roman Giertych opublikował na portalu społecznościowym wpis, w którym wyjaśnia dlaczego zdecydował się kandydować do Senatu. Odnosi się także do afery taśmowej, za którą jego zdaniem, stoją ludzie z PiS.

Gietrtych argumentuje m.in. dlaczego zdecydował się na kandydowanie. „Nie mogę patrzeć na ten festiwal kłamstw i cynizmu, szczególnie ze strony PiS, bez chociażby próby przeciwdziałania. Nie mogę patrzeć na to próbę dzielenia Polaków na tych, którzy są zdrajcami, zamachowcami smoleńskimi, etc. i na tych jedynie sprawiedliwych. Absolutnie nie wierzę, że z kierowania panią Szydło zrezygnował Jarosław Kaczyński” – napisał na Facebooku Giertych.

Jego zdaniem senatorowie i posłowie powinni pracować „za darmo” dlatego jeśli dostanie się do Senatu zapowiada, że nie będzie pobierał diety. „Chciałbym być senatorem również po to, aby przywrócić w jakiejś cząstce wiarę w bezinteresowność polityki. Zamierzam więc pracować nadal w swoim zawodzie” – pisze Giertych i mieszkańcom okręgów, z których chce kandydować, obiecuje bezpłatną pomoc prawną w biurach senatorskich.

Giertych odnosi się także do afery taśmowej. „Nie wierzę, że nielegalne podsłuchy same się zrobiły. Że niby jakiś biznesmen, kelnerzy mieliby z nieznanych motywów publikować nagrania polityków tylko jednej partii. Nie wierzę, że Prokuratura (kierowana przez bliskiego PiS-owi Andrzeja Seremeta), która w banalnych sprawach stawia zarzuty grupy przestępczej, nagle sama bez inspiracji z góry postanowiła potraktować kelnerów zupełnie ulgowo” – pisze Giertych.

W jego ocenie, coraz więcej dowodów wskazuje na to, że „w pełzającym zamachu stanu” (określenie, którego w jednym z wywiadów prasowych użył Radosław Sikorski - red.) uczestniczą ludzie z PiS. Czytaj więcej...

„Te zresztą metody pasują jak najbardziej do PiS. Oni zawsze lubili podsłuchiwać i się tym co podsłuchali ekscytować. Mając świadomość tego co stanie się z Polską jak ci ludzie dojdą do władzy musiałem coś zrobić. Dlatego postanowiłem wziąć udział w jesiennych wyborach” – wyjaśnia Giertych. 

 

Szanowni Państwo!Tak jak wczoraj powiedziałem zamierzam ubiegać się o mandat senatorski w okręgu objętym powiatami:...

Posted by Roman Giertych - strona oficjalna on 3 lipca 2015

 

CZYTAJ TAKŻE: 

Giertych będzie kandydował do Senatu. "Zrobię wszystko, żeby PiS nie wygrało"

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy