Genialny pomysł Kaczyńskiego! Polska powinna wstąpić w amerykański system obrony atomowej!

Artykuł
FOT. TOMASZ ADAMOWICZ/GAZETA POLSKA

Jestem zdania, że powinniśmy działać na rzecz włączenia Polski w amerykański system obrony atomowej. To w mojej ocenie byłoby optymalnym rozwiązaniem - z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości rozmawiają Katarzyna Gójska-Hejke i Tomasz Sakiewicz.

Poniżej zamieszczamy fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim z najnowszego wydania „Gazety Polskiej”:

Panie premierze, rząd Prawa i Sprawiedliwości mocno postawił na zwiększenie potencjału obronnego naszej armii. Czy planowane jest zwiększenie wydatków na ten cel?

 

Wypowiem się w swoim imieniu, nie w imieniu rządu. Uważam, że powinniśmy sobie postawić za cel zwiększenie wydatków na obronność do 3 proc. PKB. Bez względu na wsparcie sojuszników musimy podnieść radykalnie nasz potencjał obronny. I nie chodzi tylko o powiększenie armii, lepsze jej wyposażenie – choć to oczywisty priorytet – ale również o zwiększenie możliwości obronnych obywateli i państwa. O bezpieczeństwie decyduje nie tylko wojsko, ale i cywile, administracja. Sprawne państwo jest w stanie uruchamiać działania proobronne, ale także mobilizować obywateli do angażowania się w budowanie bezpieczeństwa własnego kraju. Myślę choćby o działaniach w sferze kultury – wspieranie postaw patriotycznych, kreowanie odpowiednich wzorów zachowań. To wszystko tworzy potencjał obronny państwa. Jeśli chodzi o sprawy czysto wojskowe, to jestem zdania, że powinniśmy działać na rzecz włączenia Polski w amerykański system obrony atomowej. To w mojej ocenie byłoby optymalnym rozwiązaniem.


Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”:

148645013115051393471

Źródło: "Gazeta Polska"

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy