Genialna oferta Orlenu dla Ruchu! Chce przejąć 100 proc. akcji. Prasa polska może wreszcie odżyć!

Artykuł
Foto: Ruch / Materiały prasowe

PKN Orlen poinformował, że po zakończeniu due dilligence złożył Ruchowi ofertę finansowania z zamiarem przejęcia 100 proc. jego akcji. - Finalizacja oferty zależy od decyzji wierzycieli - stwierdził prezes Orlenu Daniel Obajtek. Warunki układu krytykuje część mniejszych wierzycieli Ruchu.

W komunikacie prasowym Orlen stwierdził, że zakłada restrukturyzację Ruchu. Ponadto chce wykorzystać synergie między swoim segmentem detalicznym a dotychczasowym modelem biznesowym spółki kolporterskiej.

- Ten projekt ma dla nas potencjał, zwłaszcza w kontekście wyników osiąganych przez segment detaliczny Orlenu, które potwierdzają nasze kompetencje i ambicje biznesowe w tym obszarze. Nasze analizy pokazują, że możemy mieć synergie z działalnością spółki Ruch i przy konsekwentnie realizowanym programie restrukturyzacyjnym możemy odnieść sukces. To dobra perspektywa biznesowa dla wszystkich zainteresowanych stron - komentuje Daniel Obajtek, prezes Orlenu. - Zdajemy sobie sprawę, że spółka znajduje się obecnie w trudnym położeniu, mamy jednak plan jej rozwoju, który, pozwoli Ruchowi wyjść na prostą. Po złożeniu oferty oczekujemy na decyzje wierzycieli spółki - dodaje.

 

Źródło: media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy