Gdynia: przyznano Nagrody Gospodarcze Forum Wizja Rozwoju

Artykuł
Do honorowej Nagrody Gospodarczej Forum Wizja Rozwoju nominowano w tym roku 53 polskie przedsiębiorstwa
Forum Wizja Rozwoju

Nagrody przyznano w poniedziałek aż w siedmiu kategoriach. Wydarzenie miało miejsce w Forum Wizja Rozwoju. Nagrody honorują polskie przedsiębiorstwa za znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W kategorii „społeczna odpowiedzialność biznesu”, która honoruje firmy lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną lub ekologiczną, pierwsze miejsce zdobyła Farm Frites Poland S.A., drugie - OTCF S.A., a trzecie - Danfoss Poland.

W kategorii „badania, rozwój i transfer nowoczesnych technologii”, która nagradza jednostki naukowe lub przedsiębiorstwa wdrażające innowację produktową lub technologiczną. Zwyciężyła firma Control Solutions. Drugie miejsce przyznano LfC Sp. z o.o., a trzecie Pronar Sp. z o.o.

W kategorii „ekomobilność – nagroda dla firm wdrażających niskoemisyjne i ekologiczne rozwiązania w transporcie. Pierwsze miejsca zajęło GreenWay Polska Sp. z o.o., drugie - Solaris Bus&Coach S.A, trzecie - Newag S.A.

W kategoria „e-gospodarka” – nagroda dla firm wdrażających lub rozwijających technologie informatyczne. Na podium uplasowały się w kolejności: Elastic Cloud Solutions, Streamsoft Sp. z o.o. Sp.K. i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.

Kategoria „start-up” - nagroda dla firm, które po raz pierwszy oferują swoje rozwiązania na polskim rynku i istnieją nie dłużej niż dwa lata - na pierwszym miejscu uhonorowano Pelixar S.A., drugim - Mindhand Sp. z o.o., a na trzecim - Just Join IT Sp. z o.o.

Innowacyjność” – nagroda dla firm mogących pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż dwa lata. Pierwsze miejsce: PIRXON S.A., drugie - Profarm Sp. z o.o, trzecie - Seco/Warwick S.A.

Zarządzani” – dla zarządu lub osób zarządzających, dla których wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. Zwyciężyła firma Base Group Sp. z o.o., drugie miejsce zajął ZWAE - Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o., a trzecie - Elektrotermia Sp. z o.o. Sp.k.

Do honorowej Nagrody Gospodarczej Forum Wizja Rozwoju nominowano w tym roku 53 polskie przedsiębiorstwa. Do ostatniego etapu weszło 21 podmiotów z największą liczbą wskazań, spośród których kapituła wytypowała zwycięzców w siedmiu kategoriach.

W kapitule Nagrody Gospodarczej Forum Wizja Rozwoju zasiadają m.in. prof. Waldemar Kamrat (przewodniczący), prezes zarządu Grupa Lotos S.A. Paweł Jan Majewski, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju Andrzej Michalak, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, rektor – komendant Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni kontradm. prof. Tomasz Szubrycht, prezes zarządu Pracodawców Pomorza Tomasz Limon oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Podczas III edycji Forum Wizja Rozwoju wystąpiło ponad 450 prelegentów. Eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki przez dwa dni dyskutowali o problemach oraz wyzwaniach, z którymi mierzy się dzisiejsza gospodarka. Dyskusje odbyły się w panelach podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych. Dotyczyły edukacji zawodowej, energetyki, automatyzacji i robotyzacji polskiego biznesu, szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności i innych. Specjaliści dyktutowali również nad obecnym problemem związanym z obecną sytuacją ekonomiczną zaistniałą wskutek epidemii.

Zdaniem organizatorów, Fundacja Wizji Rozwoju powołana w celu wspierania i promocji działalności innowacyjnej w polskiej gospodarce to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

Źródło: gospodarkamorska.pl, pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy