Galerie handlowe ominą zakaz handlu w niedzielę?

Artykuł
Fot. ilustracyjna
Twitter

Galerie handlowe poszukują nowych sposobów by ominąć nowe prawo zakazujące handlu w niedzielę. W Gdańsku, jedno z centrum wpadło na pomysł by galerię zamienić na dworzec.

Na pomysł wpadła Galeria Metropolii w Gdańsku. Wykorzystując sąsiedztwo ze stacją kolejową, na terenie galerii zostaną otwarte kasy biletowe, punkt informacyjny i poczekalnia. Centrum handlowe zamieni się w dworzec i ominie zakaz handlu w niedzielę.

Galeria Metropolia znajduje się tuż obok stacji Gdańsk Wrzeszcz. Bezpośrednio do centrum handlowego przylega peron Szybkiej Kolei Miejskiej. Najprawdopodobniej sklepy w galerii pozostaną otwarte, bo jak poinformował dyrektor budynku, stanie się on dworcem.

– Mogę potwierdzić, że oficjalnie dokonaliśmy zmiany sposobu użytkowania naszego budynku i 9 marca stajemy się obiektem dworcowym – powiedział Andrzej Klein, dyrektor Galerii Metropolia.

– Od samego początku Galeria Metropolia jest obiektem nierozerwalnie związanym z komunikacją miejską, a w szczególności PKP i SKM. W ramach partnerstwa ze spółkami z grupy PKP wybudowaliśmy dodatkowy peron SKM, kładkę oraz przedłużyliśmy tunel łączący wszystkie perony z dworcem Gdańsk Wrzeszcz i naszą galerią – podkreślił dyrektor.

 

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy