Fundusz Odbudowy przyjęty. Suski: jest to klęska polityki Donalda Tuska i Borysa Budki

Artykuł
Polska w ciągu najbliższych lat ma otrzymać łącznie 770 mld zł.
Canva

- Został przyjęty Fundusz, który będzie ratował polską i europejską gospodarkę. To jest więc dobra wiadomość dla Polski, dla Unii Europejskiej. Natomiast jest to zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej. Bo jeszcze niedawno krzyczeli oni o jakiejś koalicji 276, tymczasem wczoraj w głosowaniach wygrała koalicja 290 - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, wiceszef klubu PiS.

Zdaniem gościa PR24 jest to dobra wiadomość dla Polski.

- Bo został przyjęty Fundusz Odbudowy, który po covidzie będzie ratował nie tylko polską, ale w ogóle - europejską gospodarkę. Polska jest częścią europejskiej gospodarki. Jeżeli będzie kryzys gospodarczy w Europie, to na pewno odbije się on i na naszej gospodarce - powiedział Marek Suski. 

- To jest więc dobra wiadomość dla Polski, dla Unii Europejskiej. Natomiast jest to zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej. Bo jeszcze niedawno krzyczeli oni o jakiejś koalicji 276, tymczasem wczoraj w głosowaniach wygrała koalicja 290 - dodał wiceszef klubu PiS. 

Według niego wczorajsze wydarzenia w Sejmie to "klęska polityki Donalda Tuska i Borysa Budki, natomiast zwycięstwo Polski, Polaków, a także tej koalicji dla Polski, która głosowała za funduszami na odbudowę po covidzie".

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy