Przejdź do treści
Republika W piątek zapraszamy na rozmowy polityczne w Radio Republika. O godz. 6:19 gościć będziemy politologa prof. Jacka Reginia Zacharskiego, o godz. 6:35 - Marka Budzisza, eksperta ds. Rosji, a o godz. 7:10 - europoseł Annę Zalewską, PiS
22:15 Szefernaker o prezydenckim projekcie ws. cen prądu: być może zostanie przegłosowany wraz z rozwiązaniami rządu
22:04 Nigeria: nielegalne wydobycie złota finansuje terrorystów i kosztuje kraj 9 mld dolarów rocznie
21:23 Świat: Turcja zakazała statkom Izraela wpływania do swoich portów, a tureckim do portów izraelskich
21:00 Trump: „w ciągu dwóch tygodni” będziemy wiedzieć, co dalej z pokojem w Ukrainie
20:51 Szefernaker: 5 września prezydent Nawrocki spotka się z papieżem Leonem XIV w Watykanie
20:36 Gen. Nowak: najprawdopodobniej w przyszłym roku niemiecki komponent wojskowy w Poznaniu
20:21 Założenia zmian w akcyzie: w latach 2026-2027 wzrost podatku na napoje alkoholowe
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Francuscy antyterroryści pojmali trzech dżihadystów. Chcieli porwać oficera i obciąć mu głowę

Źródło: flickr/Eric Chan/CC BY 2.0

Funkcjonariusze francuskiej brygady antyterrorystycznej przesłuchują trzech podejrzanych o przygotowywanie zamachu. Zatrzymano osoby w wieku od 17 do 23 lat. Przyznali się oni do winy.

Trzech mężczyzn mieszkających w różnych miejscach we Francji przez internet opracowywali plan zamachu. Ich zamiarem było porwanie oficera z bazy w okolicach Perpignan pod Pirenejami. Następnie mieli mu obciąć głowę, a całe wydarzenie sfilmować.

Do zamachu miało dojść w styczniu 2016 roku, w rocznicę zamachu na paryską redakcję tygodnika Charlie Hebdo.

Bernard Cazeneube, minister spraw wewnętrznych Francji oświadczył, że główny pomysłodawca planu został ujęty dzięki swojej aktywności w internecie. Przyszły terrorysta miał dołączyć do Państwa Islamskiego, jednak służby uniemożliwiły mu wyjazd do  Syrii.

Funkcjonariusze z jednostki antyterrorystycznej wyrazili swoje niezadowolenie z powodu tego, że szef francuskiego MSW upublicznił całą sprawę. 

 

gazetaprawna.pl, lemonde.fr, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Kompromitacja w Poznaniu! Lech przegrywa 1:5 z KRC Genk

Nie żyje Stanisław Soyka. Miał 66 lat

„Słowik” znowu ogląda świat zza krat

Jagiellonia zwyciężyła i przybliżyła się do fazy grupowej Ligi Konferencji

Przełom igrzysk olimpijskich! W Los Angeles obiekty zachowają nazwy sponsorów

Sandra Kubicka narzeka na śniadania w Grecji! „Budzik nastawiony, żeby zdążyć zjeść w spokoju”

Matysiak: to co dzieje się teraz w szpitalu w Koninie, będzie się działo niebawem w całej Polsce

Netanjahu zapowiada negocjacje z Hamasem w sprawie zakładników i ofensywę na Gazę

Zapłacimy więcej za alkohol. Rząd Tuska zapowiedział dwie podwyżki akcyzy, ale to nie wszystko

Trump zapowiada decyzję stron ws. pokoju na Ukrainie w ciągu dwóch tygodni

PILNE: Prezydent Karol Nawrocki po wizycie w USA uda się do Watykanu na spotkanie z papieżem Leonem XIV

O tym nie mówią prorządowe media. Prezydent Nawrocki poza wetem ustawy wiatrakowej podpisał 20 ustaw

Władze Poznania sprowadziły głos mieszkańców ws. migrantów do maila

Rachunki za ogrzewanie w górę, a bon ciepłowniczy tylko w marzeniach. Progi dochodowe zablokują wypłaty

Trump: Ukraina nie wygra wojny bez możliwości kontrataku

Najnowsze

Kompromitacja w Poznaniu! Lech przegrywa 1:5 z KRC Genk

Przełom igrzysk olimpijskich! W Los Angeles obiekty zachowają nazwy sponsorów

Sandra Kubicka narzeka na śniadania w Grecji! „Budzik nastawiony, żeby zdążyć zjeść w spokoju”

Matysiak: to co dzieje się teraz w szpitalu w Koninie, będzie się działo niebawem w całej Polsce

Netanjahu zapowiada negocjacje z Hamasem w sprawie zakładników i ofensywę na Gazę

Nie żyje Stanisław Soyka. Miał 66 lat

„Słowik” znowu ogląda świat zza krat

Jagiellonia zwyciężyła i przybliżyła się do fazy grupowej Ligi Konferencji