Francja wysyła lotniskowiec do walki z islamskim terroryzmem

Artykuł
flickr

Francja zamierza skierować lotniskowiec w rejon Morza Śródziemnego w ramach wspierania koalicjantów walczących z terroryzmem islamskim. Wiadomość o tym przekazał prezydent Emmanuel Macron w trakcie składania noworocznych życzeń przedstawicielom francuskich sił zbrojnych.

Lotniskowiec Charles de Gaulle uda się na wody we wschodniej części Morza Śródziemnego, gdzie będzie aktywnie uczestniczył w zwalczaniu dżihadu. Emmanuel Macron podkreślił, że będzie to jeden z kluczowych elementów w operacji kilku państw europejskich przeciwko terrorystom islamskim.

 

Prezydent V-tej Republiki, wybrał bazę lotniczą pod Orleanem do złożenia życzeń noworocznych przedstawicielom różnych formacji francuskich sił zbrojnych, by w ten sposób zrobić ukłon w stosunku do żołnierzy, przede wszystkim lotników, a także sił specjalnych szkolonych tutaj do operacji w Afryce Zachodniej, głównie w Mali. To jednostki lotnictwa morskiego a także śmigłowce bojowe z tej bazy walczą z islamskimi terrorystami w Sahelu.

 

Emmanuel Macron, w obecności ponad półtora tysiąca czynnych żołnierzy, ich rodzin, jak i kombatantów, oddał hołd pamięci tych, którzy walcząc z dżihadem w Afryce oddali życie, za, jak to ujął "Francję i jej wartości".

 

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy