Franciszek: Moja myśl znów biegnie na Bliski Wschód. Szczególnie ku ukochanej i umęczonej Syrii

Artykuł
flickr

– Ponawiam apel do wszystkich zaangażowanych stron oraz wspólnoty międzynarodowej: proszę o szczere, przejrzyste i uczciwe zaangażowanie na drodze dialogu w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań - mówił papież Franciszek w rozważaniu przed południową modlitwą „Anioł Pański”.

– Moja myśl znów biegnie na Bliski Wschód. Szczególnie ku ukochanej i umęczonej Syrii, skąd ponownie docierają dramatyczne wiadomości o losach mieszkańców północno-wschodniej części tego kraju, zmuszonych do opuszczenia swych domów z powodu działań zbrojnych: pośród tej ludności jest także wiele rodzin chrześcijańskich – powiedział Franciszek.

– Ponawiam apel do wszystkich zaangażowanych stron oraz wspólnoty międzynarodowej: proszę o szczere, przejrzyste i uczciwe zaangażowanie na drodze dialogu w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań - mówił Ojciec Święty. 

Papież odniósł się także do sytuacji w Ekwadorze.  - Zawierzam Ekwador wspólnej modlitwie i wstawiennictwo nowych świętych i łączę się w bólu z powodu zabitych, rannych i zaginionych – zaznaczył.

– Zachęcam do poszukiwania pokoju społecznego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji ludzi najsłabszych, ubogich oraz praw człowieka - dodał. 

Źródło: VATICANNEWS.VA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy