Fogiel: Świat rządzony przez globalne korporacje powinien zostać w rzeczywistości gry Cyberpunk

zdjęcie podglądowe
pixabay

Pełnomocnik ds. międzynarodowych i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel był trzecim gościem poranka w TV Republika.

- Sytuacja wątpliwa i dość niebezpieczna. Powinien być to dzwonek alarmowy dla nas wszystkich, jesteśmy uzależnieni od trzech platform cyfrowych i słowa sprzeciwu nie będą miały siły przebicia - mówił Fogiel komentując zablokowanie kont Donalda Trumpa w przestrzeni mediów społecznościowych.

- Świat rządzony przez globalne korporacje powinien zostać w rzeczywistości gry Cyber Punk - dodał.

Fogiel dodał, że politycy w UE co prawda nie pałają zbytnio przyjaźnią do Donalda Trumpa, ale jest przekonany, że "dokładnie zdają sobie sprawę, że jest to poważne ograniczenie w komunikacji politycznej".

Veto prezydenta

- Byliśmy zaskoczeni tym aktem ale to są uprawnienia głowy państwa. Cieszę się natomiast, że jest dialog i współpraca między nami - mówił rzecznik PiS zapytany o ustawę ws. lasów państwowych.

- PiS zawsze sprzeciwiał się prywatyzacji lasów. Te tereny są niezwykłym bogactwem naturalnym kraju - mówił Fogiel.

na koniec red. Wierzejski zapytał o apel ministra Niedzielskiego skierowanego do rektora WUM o jego dymisję z pełnionej funkcji:

- Jak zachowa się rektor - zobaczymy, natomiast koło 200 osób z 450 zostało zaszczepionych poza kolejnością. Była to źle pojęta "śmietanka towarzyska", która została wpisana, jako część personelu medycznego - powiedział na koniec rzecznik PiS.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy