Fiasko rozmów w Centrum Zdrowia Dziecka. Strajk trwa dalej

Artykuł
wikimedia commons/Cezary Piwowarski-Praca własna/GFDL

Rozmowy w Centrum Zdrowia Dziecka pomiędzy strajkującymi pielęgniarkami a dyrekcją szpitala zostały przerwane. Nie ma terminu ich wznowienia. Strajk trwa dalej – poinformowała szefowa związku pielęgniarek w IPCZD Magdalena Nasiłowska cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Strajk rozpoczął się w ubiegły wtorek. Pielęgniarki domagają się wyższych pensji i mniejszej liczby obowiązków. W ubiegłym roku pielęgniarki miały obiecane 400 złotych podwyżki, i jak twierdzą, do tej pory dostały tylko część tej kwoty.

Dziś w godzinach porannych rozpoczęła się kolejna tura rozmów pomiędzy dyrekcją placówki, a strajkującymi pielęgniarkami. Jak się jednak okazało, negocjacje znów nie pogodziły stron, wobec czego postanowiono je przerwać. Nie ustalono terminu wznowienia rozmów.

 

Strajk pielęgniarek polega na na odejściu od łóżka chorego. Z kolei w oddziałach, w których może dojść do bezpośredniego zagrożenia życia pielęgniarki będą pracować w ramach ustalonego grafiku z wyłączeniem dyżurów zleconych. Ze strajku wyłączone są bloki operacyjne, patologia noworodka i oddział intensywnej terapii. Na pozostałych oddziałach pozostanie pielęgniarka oddziałowa i jedna pielęgniarka.

Strajk ma potrwać do odwołania. W związku z nim zostały odwołane planowane operacje, a także badania diagnostyczne, zaś mają być tylko wykonywane zabiegi nagłe. Ze strajku wyłączony nie został oddział onkologiczny.

Źródło: twitter@PAPinformacje

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy