Erdogan upokorzony przez Putina. Prezydent Rosji kazał czekać tureckiemu przywódcy

Artykuł
Zdj. zrzut ekranu z serwisu Twitter/@alkhames

Dwie minuty- w codziennym życiu to tylko chwila, w świecie „wielkiej polityki”- czasem nawet wieczność. Dokładnie tyle prezydent Rosji Władimir Putin kazał na siebie czekać tureckiemu przywódcy, Recepowi Tayyipowi Erdoganowi. Nagranie, które wyciekło do sieci zaszokowało opinię publiczną.

Erdogan przyjechał do Moskwy, gdzie wraz ze swoimi ministrami miał rozmawiać z Putinem na temat sytuacji w Syrii, zawieszenia broni w prowincji Idlib, a także dążeń do zakończenia konfliktu na Bliskim Wschodzie. Rosyjski przywódca postanowił jednak zakpić z prezydenta Turcji i potraktował go jak zwykłego petenta. Materiał, w którym pokazano, co wydarzyło się przed spotkaniem, został wyemitowany w rosyjskiej telewizji rządowej i zaszokował komentatorów i publicystów na całym świecie.

W rozmowach brali udział dyplomaci obu państw. Putin i Erdogan spotkali się w prywatnym gabinecie prezydenta Rosji. Turecki przywódca przybył z ministrami na czas, jednak gospodarz kazał delegacji z Ankary czekać na otwarcie drzi ponad dwie minuty. Rosyjska telewizja rządowa pokazała widzom nagranie, na którym widać, jak Erdogan wraz ze współpracownikami oczekuje pod drzwiami gabinetu. Znużony czekaniem, Recep Erdogan w pewnym momencie przysiadł na krześle. Po 2 minutach drzwi zostały otwarte. Co ciekawe, rosyjski publiczny nadawca, oprócz ujęć z oczekującym na spotkanie Erdoganem, pokazał widzom zegar, na którym odmierzano czas oczekiwania na otwarcie drzwi.

– Rosjanie opublikowali nagranie pokazujące prezydenta Turcji Erdogana czekającego 2 min. pod drzwiami gabinetu prezydenta Putina. To obrazy, które teraz krążą po Bliskim Wschodzie- napisał na Twitterze ekspert ds. Bliskiego Wschodu, Jarosław Kociszewski, który napisał wprost, że Erdogan został upokorzony przez prezydenta Rosji.

– Niesłychane, że to zrobiono i jeszcze bardziej, że nagrano i pokazano w taki sposób- dodał Kociszewski.

Nie jest tajemnicą, że Władimir Putin nie tylko regularnie, ale i celowo spóźnia się na spotkania z innymi przywódcami i politykami. Było tak zarówno w przypadku rozmów z prezydentem USA, Donaldem Trumpem, jak i z papieżem Franciszkiem. Na oba spotkania rosyjski przywódca spóźnił się ponad godzinę.

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy