Erdogan grozi Europie, że zaleje nas imigrantami! Zaczyna się!

Artykuł
fot. Twitter

- Hej, Unio Europejska, opanuj się! Jeśli nazywacie naszą operację w Syrii inwazją, otworzymy bramy i wyślemy wam 3,6 miliona uchodźców - powiedział prezydent Turcji Recep Erdogan. Odniósł się w ten sposób do unijnej krytyki "Operacji Źródło Pokoju" przeciwko syryjskim Kurdom.

wój komunikat wobec UE Erdogan wygłosił podczas zjazdu Partii Sprawiedliwości i Rozwoju w Ankarze. Turecki przywódca ostro skrytykował europejskie podejście do Turcji i kpił z warunków umowy między UE i Turcją dotyczącej ograniczenia fali migrantów z Bliskiego Wschodu do Europy.

Według zawartego w ubiegłym roku porozumienia, UE zobowiązała się wypłacić Turcji 6 miliardów euro - podzielone na dwie raty - na projekty wspomagające prawie 4 miliony syryjskich uchodźców przebywających w Turcji.

- Otworzymy bramy i wyślemy wam 3,6 miliona uchodźców. Oni z chęcią skorzystają z tych pieniędzy. Z tej drugiej transzy 3 miliardów euro, których nam nie wyślecie - mówił Erdogan. Jak stwierdził, turecki rząd na pomoc uchodźcom już przeznaczył 40 miliardów dolarów i wyda drugie tyle.

Źródło: media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy