Emocjonujący tydzień w gospodarce. Co czeka nas w najbliższe dni?
Przyszły tydzień będzie przełomowy. Wreszcie dowiemy się, kiedy skończą się najboleśniejsze obostrzenia związane z pandemią Covid-19 oraz kiedy wrócimy do pracy, oraz kiedy firmy znowu będą mogły działać.
W środę czeka nas konferencja ministra zdrowia Adama Niedzieskiego, który ma ogłosić harmonogram znoszenia obostrzeń gospodarczych i społecznych.
- Przedstawimy plan postępowania dla całego maja, który będzie zakładał przywracanie zarówno funkcjonowania branży gastronomicznej czy hotelarskiej - mówił Niedzielski.
W przyszłym tygodniu ruszą masowe szczepienia 30-latków, zatem i ta grupa będzie mogła wrócić do pracy.
Na świeczniku będzie też sytuacja w Porozumieniu, ponieważ od tego zależy odblokowanie programów inwestycyjnych takich jak Nowy Ład i Krajowy Plan Odbudowy czy też likwidacja OFE.
Najnowsze
Dziennikarz Republiki w ścisłej czołówce. Marcin Dobski na podium rankingu zaangażowania w serwisie X
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma
Matecki alarmuje ws. Parku Kasprowicza. "Chcą zmienić nazwę na Park Johanna Heinricha Quistorpa"