Emilewicz: Kiedy będzie można dokonać pierwszych płatności bonem turystycznym?

Artykuł
Jadwiga Emilewicz / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

– Po podpisaniu przez prezydenta ustawy o bonie turystycznym, system informatyczny ZUS będzie gotowy do wypłaty pierwszych świadczeń na koniec lipca - powiedziała w Radiu TOK FM wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Prezydent ma 21 dni na podpis. Ja mam nadzieję, że ten podpis będzie może nawet nieco szybciej. I niezwłocznie, po podpisaniu, system informatyczny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie gotowy, aby wypłacać pierwsze świadczenia na koniec tego miesiąca. Koniec miesiąca, początek sierpnia będziemy mogli pierwsze płatności wykonać - wyjaśniła wicepremier.

– Bon zostanie wygenerowany po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli podobnie, jak w przypadku programu 500+. Przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia oraz dla dzieci z niepełnosprawnością - dodała.

Bon zostanie przekazany SMS-em na podany przez starającego się o niego numer telefonu, bądź e-mailem na podany adres mailowy. - Dostaniemy numer, który jest rodzajem portmonetki, z której płacimy za usługi hotelowe, noclegowe, za obozy sportowe organizowane przez organizacje pozarządowe, kluby sportowe - mówiła Jadwiga Emiliewicz. 

– Bonem będzie można płacić do marca 2022 roku - poinformowała polityk. 

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy