Emilewicz: Gowin nie zadeklarował, czy chce wrócić do rządu

Artykuł
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju i wicepremier
PAP

Porozumienie „wydało rekomendacje zarówno dla osób, które są w rządzie, jak i dla Jarosława Gowina, oczekując jego powrotu do rządu” - powiedziała w piątek Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju i wicepremier. Jak dodała Emilewicz, Gowin przyjął to z zadowoleniem, ale „nie wypowiedział się na ten temat, czy będzie chciał do rządu wrócić”.

Lider Porozumienia Jarosław Gowin nie zadeklarował, czy chce wrócić do rządu - oświadczyła w piątek Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju i wicepremier z ramienia tej partii.

Jak powiedziała w TVN24 Emilewicz, w czwartek Porozumienie „wydało rekomendacje zarówno dla osób, które są w rządzie, jak i dla Jarosława Gowina, oczekując jego powrotu do rządu”.

„Rekomendacje są otwarte zarówno dla tych, którzy dzisiaj z ramienia Porozumienia sprawują funkcje ministerialne, w tym i (dla) mnie, oraz dla premiera Jarosława Gowina” - wyjaśniła.

Jak dodała Emilewicz, Gowin przyjął to z zadowoleniem, ale „nie wypowiedział się na ten temat, czy będzie chciał do rządu wrócić”.

Jej zdaniem, obecność Jarosława Gowina w rządzie to jego wzmocnienie. „Ale to jak będzie wyglądał rząd i decyzja, czy Jarosław Gowin będzie chciał wrócić do rządu to przede wszystkim i w pierwszej kolejności jego decyzja, a w drugiej - uzgodnień koalicyjnych” - powiedziała Emilewicz.

Komentując słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, że każdy z koalicjantów PiS będzie mógł liczyć co najwyżej na jeden resort, Emilewicz stwierdziła, że te dyskusje „lepiej zostawić na rozmowy koalicyjne”.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy