Elektrownia jądrowa w Polsce?

Artykuł
flickr

Minister Tchórzewski poinformował, że koszt budowy elektrowni jądrowej w Polsce można szacować na 70-75 mld zł - ,,Moim marzeniem jest, by decyzja zapadła do końca marca'' - powiedział na konferencji prasowej.

Minister przyznał, że opracowanie modelu finansowego budowy elektrowni nie jest proste -  Mówimy tu o kwocie rzędu 70-75 mld zł. Nadal podtrzymuję, że uważam, iż nasze możliwości są na tyle spore, że jesteśmy w stanie temu podołać. Natomiast zrobienie odpowiedniego układu jest bardzo trudne.

Poinformował, że próbuje przekonywać decydentów do pomysłu budowy elektrowni atomowej - Wielu z nich musi zrezygnować z innych rzeczy, żeby realizować ten projekt.

Podczas panelu  XXV Welconomy in Toruń na początku tygodnia Tchórzewski powiedział, że liczy na rozstrzygnięcie sprawy budowy elektrowni jądrowej w tym miesiącu.

- To, co powiedziałem to, że moim marzeniem jest, by decyzja zapadła do końca marca. Te słowa mają dopingować tych, którzy ze mną współpracują. Poślizg może mieć miejsce. To, że te rzeczy postępują do przodu, to już mnie bardzo cieszy - ocenił Tchórzewski.  

Podkreślił, że taka elektrownia jest zeroemisyjna, a najnowsze technologie są bezpieczne. 

 

Źródło: radio zet

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy