Ekstraklasa: zaskakujący finał meczu Lecha z Rakowem. Kto w czołówce tabeli?

Piłkarze Lecha przed dzisiejszym meczem z Rakowem
Twitter/Lech Poznań

Lider piłkarskiej Ekstraklasy Raków Częstochowa zremisował w Poznaniu w spotkaniu z Lechem 3:3 w meczu 10. kolejki.

Bramki, które padły w meczu przedstawiają się następująco: pierwszy, już w 16. minucie zaatakował Lopez, potem w 31. wyrównał Zawada. Sytuacja zmieniła się jednak w ciągu dwóch minut i na prowadzenie wysunął swoją drużynę Ishak.  W 47. minucie znów doszło do wyrównania przez Modera w strzałach karnych. Ramirez znów wyprowadził Lecha na prowadzenie i wydawało się, że wygra 3:2. Ostatecznie Daniel Szelągowski w doliczonym czasie (90+2) ustalił wynik spotkania.
Drużyny grały w składzie:

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Dorde Crnomarkovic, Tymoteusz Puchacz - Michał Skóraś (88. Bohdan Butko), Jakub Moder, Dani Ramirez, Pedro Tiba, Jan Sykora (72. Filip Marchwiński) - Mikael Ishak (90. Nika Kaczarawa).

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Maciej Wilusz (67. Petr Schwarz) - Fran Tudor (83. Daniel Bartl), Marko Poletanovic (80. David Tijanic), Igor Sapała, Patryk Kun - Marcin Cebula (83. Daniel Szelągowski), Oskar Zawada (80. Vladislavs Gutkovskis), Ivan Lopez Alvarez.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (18.00)
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (20.30)

Rozegrane awansem:

sobota, 7 listopada Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0

poniedziałek, 9 listopada Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

Program zaległych meczów 9. kolejki:

piątek, 20 listopada

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:2 (0:1)
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:2 (0:1)

wtorek, 24 listopada Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin (18.00)

środa, 2 grudnia Wisła Płock - Pogoń Szczecin (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Piast Gliwice 9 1 2 6 7-15 5 -8
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze.