Egzorcyści alarmują! „Demony działają coraz aktywniej”

Artykuł
YouTube

– Trzeba więcej zaangażowania w walkę z demonami, których działalność w ostatnich latach błyskawicznie nabiera tempa. Takie ostrzeżenie formułuje o. Pat Collins, znany irlandzki egzorcysta.

Egzorcysta nie pozostawia wątpliwości, że wzrastająca aktywność złych duchów ma ścisły związek z postępującą apostazją wewnątrz Kościoła. - Kiedy to się dzieje natychmiast pojawia się większa aktywność demoniczna - podkreśla.

Coraz więcej osób, zaznacza ks. Colilins, zwraca się do niego o pomoc, bowiem podlega atakom demonicznym, a także zniewoleniu i opętaniu.

O rosnącej aktywności demonicznej mówią także inni egzorcyści. W marcu ubiegłego roku „National Catholic Register” opublikował raport, z którego również wynika, że rośnie liczba problemów z aktywnością demoniczną. Niekoniecznie chodzi o opętanie, ale także o inne formy zniewolenia.

Co ciekawe informacje te lekceważy Kościół hierarchiczny. Recznik prasowy irlandzkiej konferencji Episkopatu oznajmił, że opętania są rzadkością. Ks. Collins, który jest także psychologiem podkreśla jednak, że nie jest to prawda, i że w ostatnich latach liczba zniewoleń wzrosła, a ludzie, którzy zgłaszają się po pomoc, nawet jeśli nie są opętani, nie znajdują pomocy w Kościele.

Źródło: malydziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy