Egipt: 18 osób zginęło w wyniku zawalenia się budynku w Kairze

Artykuł
Rannych zabrano do szpitali.
Fot. PAP/EPA/Mohamed Hossam

18 osób zginęło, a 24 zostały ranne w wyniku zawalenia się dziewięciopiętrowego budynku mieszkalnego w Kairze - podały w niedzielę egipskie media państwowe.

Budynek zawalił się w sobotę rano. Dziennik "Al-Ahram" podał, że w ciągu dnia służby poszukiwawczo-ratunkowe wydobywały ciała spod gruzów. Policja otoczyła teren kordonem. Rannych zabrano do szpitali.

Nie było jasne, co było przyczyną zawalenia się budynku. Powołano komisję, która ma zbadać integralność strukturalną sąsiednich budynków – poinformował szef administracyjny gubernatorstwa Kairu Chalid Abdel-Al.

Zawalenia budynków nie są rzadkością w Egipcie, gdzie złej jakości budownictwo jest powszechne w biednych dzielnicach miast i na obszarach wiejskich – zwraca uwagę agencja AP.

W dużych ośrodkach, takich jak Kair czy Aleksandria, nieruchomości są bardzo drogie, a deweloperzy szukający większych zysków często łamią pozwolenia budowlane, stawiają np. dodatkowe piętra bez odpowiednich zezwoleń. Rząd rozpoczął ostatnio walkę z nielegalnym budownictwem w całym kraju. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy