Dziś pogrzeb Jana Olszewskiego. Sprawdź utrudnienia w ruchu w związku z ceremonią

Artykuł
Przejście konduktu z ciałem Jana Olszewskiego do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
twitter.com/PremierRP

Na warszawskich ulicach panują utrudnienia w związku z uroczystościami pogrzebowymi byłego premiera Jana Olszewskiego. Policja poinformowała, że w związku z przejściem konduktu pogrzebowego wyłączone z ruchu będą od ok. godz. 13.00 do ok. godz. 13.40 - plac Zamkowy, ul. Miodowa, ul. Długa, a następnie ulice: Bonifraterska, Muranowska, Stawki, Okopowa, Powązkowska.

 

Na czas uroczystości pogrzebowych wyłączone z parkowania będą dzisiaj pl. Teatralny i teren przed Cmentarzem Wojskowym na Powązkach (od ul. Powązkowskiej i Ostrowieckiej), a także z parkowania i ruchu kołowego ul. Długa od J. Kilińskiego do Miodowej.
Dzisiejsze uroczystości rozpocznie msza pogrzebowa o godz. 11 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

 

 

Po mszy kondukt przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego. O 13:30 właśnie tam byłego premiera pożegnają weterani i działacze opozycji antykomunistycznej. O 13:40 trumna w asyście policji i szwadronu kawalerii zostanie przewieziona na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam były premier będzie pochowany. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o 14:45. 

Zakończenie uroczystości planowane jest ok. godz. 15.30 - poinformowała na Twitterze warszawska policja. 

Były premier Jan Olszewski zmarł w ubiegły czwartek w wieku 88 lat. W czasach PRL był obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych. Po przemianach politycznych w Polsce był między innymi doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego. 

 

Źródło: IAR, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy