Dżihadyści zapowiadają odwet za naloty w Syrii. „To jest wojna z islamem”

Artykuł
wikipedia/domena publiczna

Powiązany z Al-Kaidą Front Nusra potępił ataki lotnictwa USA i ich europejskich oraz arabskich sojuszników w Syrii określając je jako wojnę z islamem. Zapowiedział odwet i długotrwałą wojnę.

 – Prowadzimy długotrwałą wojnę. Nie zakończy się ona za kilka miesięcy, ani lat. Może trwać dziesięciolecia – powiedział rzecznik Frontu Nusra Abu Firas al-Suri.

– To nie jest wojna z Frontem Nusra, to jest wojna z islamem – dodał w przesłaniu audio zamieszczonym na profilu ugrupowania w jednym z serwisów społecznościowych. Była to pierwsza reakcja ugrupowania po rozpoczęciu w ub. wtorek przez lotnictwo USA i sojuszników nalotów na cele dżihadystów w Syrii.

W atakach lotniczych, z udziałem sił niektórych państw arabskich z rejonu Zatoki Perskiej i z Europy, zginęło wielu członków Frontu Nusra.

– Te kraje popełniły nikczemny czyn, za który znajdą się na liście tych, które będą atakowane przez siły dżihadystów na całym świecie – powiedział rzecznik.

Lotnictwo USA rozpoczęło ataki na pozycje dżihadystów w Iraku 8 sierpnia, a w Syrii ze wsparciem sojuszników, w ub. wtorek.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy