Dziewczynka rzucała królikami o podłogę. Są zarzuty dla rodziców dziecka

Artykuł
Pixabay

Bulwersująca sprawa dotyczy znęcania się nad zwierzętami – mała dziewczynka, przy biernej postawie rodziców i dziadków (którzy przyglądali się brutalnej zabawie) rzucała królikami o podłogę. Dodatkowo matka dziecka nagrała filmik i wysłała go do znajomych. Dorosłym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec grudnia 2017 r. w domu dziadków w powiecie bytowskim mała dziewczynka rzucała o podłogę królikami, a dziadkowie oraz rodzice dziewczynki przyglądali się okrutnej zabawie. Matka dziewczynki nakręciła filmik i rozesłała do znajomych. Jedna z osób, do których dotarł filmik, wysłała go do koszalińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Jak poinformowała pomorska policja, rodzice i dziadkowie usłyszeli zarzut znęcania się nad zwierzętami poprzez zadawanie bólu i cierpień królikom (jeden doznał złamania kości). Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Filmik, na którym widać, jak dziewczynka rzuca królikami, matka dziecka udostępniła znajomym 28 grudnia ubiegłego roku. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie, przesłuchali świadków i ustalili okoliczności zdarzenia, czego efektem są zarzuty dla 4 dorosłych.

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy