„Dziennikarski poker”. Dr Targalski: Komisja Europejska znów rozszerza swoja władzę

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo
Canva

Gościem Marcina Bąka w programie „Dziennikarski poker” był dr Jerzy Targalski. Tematem spotkania był zatwierdzony Fundusz Odbudowy.

- Platforma Obywatelska poniosła klęskę, zwycięstwo odniosła lewica, bo zaistniała na scenie politycznej. Natomiast po prawej stronie widzimy ostateczne zerwanie programowe pomiędzy Solidarną Polską, a PiS-em. Jest większa możliwość manewru. Duży cios zadano PO. Musi tam dojść do zmian, bo zaostrzy się walka klasowa - powiedział.

Polska suwerenność znów została ograniczona

- Mamy do czynienia z nowym tworem. Jeżeli Polska zgadza się na podatki europejskie to znaczy, że oddaje część swojej suwerenności. W nowej konstrukcji UE państwa będą miały różny stopień zabrania suwerenności - dodał politolog.

- Rząd krajowy zagrożony tym, że nie dostanie żadnych pieniędzy będzie musiał się zgodzić na te wszystkie szalone pomysły Brukseli.  Małżeństwa jednopłciowe, adopcja dzieci przez pary jednopłciowe oraz genderyzacja. Komisja Europejska znów rozszerza swoją władzę. Ostatnie słowo ma ona - stwierdził dr Targalski.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy