Dworczyk: Mam nadzieję, że Senat będzie pracował merytorycznie

Artykuł
Telewizja Republika

Tam, gdzie trzeba będzie wprowadzić poprawki do ustaw, to izba wyższa będzie te poprawki wprowadzała, a tam, gdzie będą dobre ustawy przychodziły do Senatu, tam będą sprawnie procedowane. Sprawnie i szybko – powiedział Michał Dworczyk w Radiu Plus.

– Chcę wierzyć, że to będzie taki czas dialogu, czas bardziej merytoryczny, a nie eventowy i taki, w którym króluje opozycja totalna. W związku z tym mam nadzieję, że Senat będzie pracował merytorycznie. Tam, gdzie trzeba będzie wprowadzić poprawki do ustaw, to izba wyższa będzie te poprawki wprowadzała, a tam, gdzie będą dobre ustawy przychodziły do Senatu, tam będą sprawnie procedowane. Sprawnie i szybko – mówił polityk. 

– Nie jestem we władzach klubu, w związku z tym nie mam precyzyjnej wiedzy, ale nie słyszałem, żeby coś miało się zmienić w tej sprawie – stwierdził pytany o ewentualną możliwość zmiany niektórych kandydatów PiS na sędziów TK.

– To będzie decyzja kierownictwa klubu PiS. Te kandydatury, które zgłosiliśmy, spełniają wymogi formalne, natomiast nie słyszałem o żadnych zmianach w tej sprawie - dodał. 

Źródło: Radio Plus

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy