Dworczyk: Dobrą informacją jest to, że dzisiaj przekroczyliśmy 8,2 mln szczepień i to, że program przyspiesza.Konferencja w KPRP

Artykuł
Dworczyk przypomniał, że dziś ruszyły zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1965 r.
Fot. Portal TV Republika

Szef KPRM, odpowiedzialny za realizację Narodowego Planu Szczepień, podkreślił na konferencji prasowej, że program ten „dynamicznie przyspiesza”. – Przekroczyliśmy już 8 milionów 200 tysięcy wykonanych szczepień – dodał.

Poinformował ponadto, że od początku tego tygodnia odnotowano ponad 890 tys. nowych zarejestrowanych pacjentów, którzy mają już wyznaczony termin i miejsce szczepienia. – To są dobre wyniki, więc bardzo dziękujemy za to. Prosimy też o to, żeby wykorzystywać tę możliwość i żeby wszyscy, którzy mogą, zapisywali się na szczepienia przeciw COVID-19 – zaapelował Dworczyk.

Przypomniał, że dziś ruszyły zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1965 roku. – Od północy do teraz zapisało się już ponad 50 tysięcy osób – powiedział szef KPRM.

Dworczyk podziękował również wszystkim tym, którzy pracują w punktach szczepień. – Wiemy, że w tych dniach macie, państwo, bardzo dużo pracy. Jest też sporo emocji związanych z tym, że w rożnych miejscach przez to, że właśnie jest bardzo dużo zapisów, zaczyna być coraz mniej wolnych terminów, trzeba je uzupełniać. To są takie dni pełne wyzwań, ale dzięki temu możemy utrzymać odpowiednią dynamikę szczepień, a przecież nam wszystkim zależy na tym, żeby jak najszybciej, jak największa część populacji została zaszczepiona – podkreślił polityk.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy