Duda spotkał się z sekretarzem generalnym NATO

Artykuł
TELEWIZJA REPUBLIKA

Przebywający z wizytą w Warszawie Jens Stoltenberg spotkał się z prezydentem elektem Andrzejem Dudą. – Moje wrażenie jest takie, że złapali wspólny język – powiedział dziennikarzom Krzysztof Szczerski, przyszły doradca prezydenta RP.

Polityk PiS poinformował, że prezydent elekt rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO na temat przyszłorocznego szczytu Sojuszu w Warszawie, a także o obecnej sytuacji międzynarodowej.

– To było spotkanie konsultacyjne. Politykę zagraniczną prezydent Duda zacznie uprawiać po objęciu urzędu – oświadczył Szczerki, cytowany przez portal 300polityka.pl.

Zdjęcie ze spotkania Stoltenberg-Duda opublikowano na portalu społecznościowym. 

 

 

Ćwiczenia NATO w Polsce

Wcześniej sekretarz generalny NATO oglądał manewry „szpicy” odbywające się na poligonach w Żaganiu i Świętoszowie w ramach ćwiczeń Noble Jamp. Podczas krótkiej konferencji prasowej Stoltenberg powiedział, że ćwiczenia zrobiły na nim wielkie wrażenie.

– Widziałem żołnierzy z dziewięciu różnych krajów, którzy działali jak jeden zespół, dowodząc, że siły NATO są zdolne wykazać się takim stopniem gotowości i przygotowania, który jest konieczny w trudnych czasach – powiedział Jens Stoltenberg. Dodał też, że siły „szpicy” po raz pierwszy zostały wysłane na ćwiczenia w innym kraju.

Manewry Noble Jump są częścią serii ćwiczeń, które NATO przeprowadzi w czerwcu w Europie pod wspólnym kryptonimem Allied Shield (Sojusznicza tarcza). Wśród nich są jeszcze Saber Strike-15, ćwiczenia Baltops oraz Trident Joust. Łącznie w Allied Shield weźmie udział ok. 15 tys. żołnierzy z 22 państw. 

CZYTAJ TAKŻE:

Szef NATO: Ustanowimy w Polsce niewielką kwaterę główną sił szybkiego reagowania

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy