Duda czy Trzaskowski? Zacięta walka do samego końca! (SONDAŻ)

Artykuł
Wikimedia Commons

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony dla tygodnika „Gazeta Polska” przez ankieterów ośrodka Indicator pokazuje jednoznacznie, że walka w II turze wyborów prezydenckich będzie bardzo zacięta.

W tym badaniu wśród zdecydowanych respondentów ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda dosłownie o włos wygrywa z włodarzem stolicy Rafałem Trzaskowskim.

45, 9 proc. badanych zadeklarowało, że zagłosuje na Andrzeja Dudę. 44,7 proc. wskazało Rafała Trzaskowskiego. 3,3 proc. respondentów deklaruje, że nie zamierza wziąć udziału w wyborach, zaś 6,1 proc. pozostaje niezdecydowane.

Badanie dotyczące preferencji wyborczych oraz opinii Polaków dotyczącej obecnej sytuacji w kraju zostało zrealizowane przez Centrum Badań Marketingowych INDICATOR metodą ankiet on-line CAWI. Odbywało się w dniach 8-9 lipca 2020 r. na reprezentatywnej próbie N= 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Wydaje się, ze sondaż INDICATOR powinien podziałać na wyborców mobilizująco. Tak samo na sztaby wyborcze, ponieważ każdy nieprzemyślany ruch może drogo kosztować.

 

 

Źródło: Niezalezna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy