Dr Targalski: komunizm przeszedł na Zachodzie do kontrataku

TV Republika

Gościem red. Doroty Kani w pierwszej części „Dziennikarskiego Pokera” był dr Jerzy Targalski, który mówił m.in. o motywacjach Donalda Trumpa w zacieśnianiu współpracy z Polską, wyborach prezydenckich i komunizmie, który umacnia się w Europie Zachodniej.

Według Jerzego Targalskiego wizyta Donalda Trumpa jest nie tyle związana ze chęcią zyskania głosów Polonii w USA, co realnym dążeniem do wzmocnienia sojuszu z Polską reprezentowaną przez Andrzeja Dudę.

– Oczywiście, że Trumpowi zależy na głosach Polonii, ale te głosy Polonii i tak będzie miał bo trudno sobie wyobrazić, żeby Polonia głosowała za lewakami, za Bidenem czy w ogóle za Demokratami. (…) W tej chwili sobie tego wyobrażam. Myślę, że właściwy czynnik to jest utrzymanie sojuszu z Polską zwłaszcza w sytuacji stale pogłębiającego się konfliktu z Niemcami. – stwierdził rozmówca red. Kani.

Lenin wiecznie żywy

W niemieckim Gelsenkirchen odsłonięto pomni Włodzimierza Lenina. Powstanie monumentu było możliwe dzięki decyzji sądu, który przyznał takie prawo Marksistowsko-Leninowskiej Partii Niemiec (MLPD). Gość Telewizji Republika odniósł się do tego zdarzenia, nawiązując przy tym do upadku komunizmu w Polsce.

Wiatr z Zachodu

– Po pierwsze w Polsce komunizm nie upadł, tylko komunizm nie upadł tylko komuniści go zdemontowali, bo komuniści doszli do wniosku ze nie ma innego wyjścia. Na zachodzie natomiast komuniści doszli do wniosku ze nadszedł czas na budowę komunizmu i jeżeli chodzi o pokazywanie prawdziwego życia w komunizmie i (…) to media które same były skomunizowane unikały pokazywania prawdy. Komunizm na Zachodzie nie panował w sensie gospodarczym czy społecznym, ale ta ideologia w mediach była miała silną pozycje, a teraz nastąpiło jej umocnienie. Ten obóz przeszedł na Zachodzie do kontrataku. – zaznaczył dr Targalski.

Dewiacje i zboczenia

Doktor Targalski wskazując na przyczyny niskich notowań Lewicy zauważył, że wynikają one przede wszystkim z braku programu  i rozmycia elektoratu.

– Lewica nie ma oferty, ponieważ program socjalny jest oferowany i realizowany skutecznie przez Prawo i Sprawiedliwości a program dewiacji i zboczeń jest głównym hasłem Trzaskowskiego. Osoby zainteresowane hasłami socjalnymi jako wyborcy przeszły do PiS-u a osoby zainteresowane dewiacjami przeszły do Trzaskowskiego. - ocenił

 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy