Dr Mech: Środki przeznaczone na tarcze antykryzysowe są znaczące
Gościem red. Adriana Stankowskiego w programie Nie Daj Się Epidemii był dr Cezary Mech, ekonomista, były wiceminister finansów.
– Środki przeznaczone na tarcze antykryzysowe są znaczące. 212 miliardów jest przeznaczone na miejsca pracy i gospodarkę, 100 miliardów jest na tarczę finansową. Pamiętajmy, że polski budżet, a więc to polskie PKB to jest około 2 biliony złotych. Oczywiście, jak szacuje Unia Europejska, doprowadzi do tego, że będziemy mieli w tym roku deficyt budżetowy na poziomie 9,5 procenta, bardzo znaczący. Można powiedzieć, że dzięki tym tarczom, już obecnie jest rozpatrywane prawie 2,8 mln wniosków- mówił dr Cezary Mech w Telewizji Republika.
ZOBACZ CAŁY PROGRAM:
Najnowsze
Kacprzyk nie daje o sobie zapomnieć. Mińsk Mazowiecki też chciał przejąć
"Dorosły mężczyzna nie potrzebuje, żeby żona odprowadziła go pierwszego dnia do nowej pracy". Anna Lewandowska reaguje na krytykę
Kubańczycy podnoszą głowy. Rekordowa liczba antyrządowych demonstracji