Dr Bawer Aondo-Akaa: Aborcja to ludobójstwo, z którym trzeba walczyć

Działania pro-life. Zdjęcie poglądowe.
pxhere

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "W punkt" był dziś dr Bawer Aondo-Akaa, działacz pro-life. Tematami rozmowy była m.in. walka z ideologią gender i kondycja kościoła w czasie pandemii.

Dr Bawer Aondo-Akaa zaczął od wspomnienia wykładu, który wygłosił w ostatnim czasie dla młodzieży w Krakowie.

- Nie była to moja pierwsza prelekcja wygłaszana dla młodzieży w Krakowie. Ostatnio mówiłem w krakowskim liceum o bronie życia poczętego i dzieciach nienarodzonych oraz o walce z promocją ludobójczej aborcji. Mój wykład wysłuchało ok. 540 uczniów.

- Puściłem im dwa filmy. Jeden o życiu prenatalnym i rozwoju człowieka, drugi o ludobójczej aborcji. Wtedy kilka osób wyszło i miały do tego prawo, jednak większość obejrzała film do końca.

Mówił o reakcjach młodzieży na te tematykę a także na swoje doświadczenia w pracy z młodzieżą.

- Część rodziców protestowała, byli zaniepokojeni drastycznością filmów — bo aborcja jest drastyczna, dla mnie ten film jest obrzydliwy. Powiedziałem młodzieży, że za każdym razem, gdy go puszczam, to sam go ponownie oglądam, by wiedzieć, z czym walczyć — z ludobójstwem aborcji.

- Wygłaszając prelekcje, nie uprawiam polityki partyjnej, moje argumenty nie odnosiły się do teologii, ani do systemu religijnego, odnosiłem się tylko do argumentów socjologicznych.

- Mniejszość młodych nie popiera idei konserwatywnych i patriotycznych i jest agresywna. Jednak większość młodzieży bardzo życzliwie odnosiła się do mnie i do tego, o czym mówię. 

- Z mojego doświadczenia wynika, że ta mniejszość bierze przykład z Michała Sz. pseudonim Margot i agresywnie i wulgarnie się zachowuje wobec innych ludzi mieszkających w Polsce.

- Młodzież powinna szukać autorytetów, bo młodzi ludzie mogą być łatwo zmanipulowani przez środowiska neobolszewickie. [...] Ich autorytety muszą mieć źródło nie tylko w emocjach, ale tez w intelektualnym doświadczeniu Pana Boga. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy