Dorota Gardias powołana do Rady Dialogu Społecznego

Artykuł
TWITTER/@PREZYDENTPL

Prezydent Andrzej Duda powołał przewodniczącą Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias w skład Rady Dialogu Społecznego. Gardias zastąpiła Tadeusza Chwałkę, który w listopadzie zginął w wypadku samochodowym.

Dorota Gardias była w latach 2005-2011 przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Od 2015 roku jest przewodniczącą Forum Związków Zawodowych.

Rada Dialogu Społecznego została powołana w miejsce Komisji Trójstronnej. Zasiadają w niej przedstawiciele rządu, związków zawodowych i pracodawców oraz prezydenta, NBP i GUS. Przewodniczenie Radzie jest rotacyjne, zmieniane co rok. Obecnie przewodniczącym jest szef "Solidarności" Piotr Duda.

– Cieszę się, że mogłem wręczyć pani przewodniczącej tę nominację do bardzo ważnego ciała, jakim jest Rada Dialogu Społecznego, która zastąpiła Komisję Trójstronną, której prace niestety zostały sparaliżowane w okresie poprzednich rządów (...) To taka chwila specyficzna, bo tak się niestety stało, że pan Tomasz Chwałka zginął na służbie Rzeczypospolitej można powiedzieć. Życie toczy się nadal i godny przedstawiciel FZZ jest niezwykle potrzebny (...) Bardzo się cieszę z tej nominacji i życzę powodzenia – powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy