Donald Tusk stanie przed sądem !
Sąd Okręgowy w Warszawie poinformował, że były Premier Polski Donald Tusk będzie wezwany na świadka w procesie ws. organizacji lotu z 10 kwietnia 2010 r., w którym oskarżony jest m.in. b. szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski. Przesłuchanie Tuska miałoby nastąpić na koniec procesu.
- Rozumiejąc intencje oskarżenia, które stoi na stanowisku, że z racji pełnionej wówczas funkcji świadek może posiadać wiedzę odnośnie do zdarzeń będących przedmiotem niniejszego postępowania, tego świadka oczywiście przesłuchamy. Natomiast chcielibyśmy to uczynić na koniec postępowania, po przesłuchaniu innych świadków - powiedział na dzisiejszej rozprawie sędzia Hubert Gąsior.
I dodał, że sąd chciałby uniknąć sytuacji, że po przesłuchaniu Tuska pojawią się w sprawie jeszcze jakieś inne okoliczności, które uzasadniałyby jego ponowne wezwanie.
Najnowsze
Przed kolarzami drugi etap Tour de Pologne. Trasa poprowadzi do Szczecina
HIT DNIA
Nowy sondaż to cios dla Tuska. Tak Polacy ocenili jego rząd
Kontrowersyjna ocena Ewy Woydyłło o Idze Świątek wywołała burzę: „Jest prawdopodobnie głupiutka, wystraszona”.