Donald Tusk ponownie wezwany do prokuratury
Według nieoficjalnych wiadomości tvn24.pl do przesłuchania byłego premiera ma dojść 3 sierpnia. Informację tę potwierdził portalowi pełnomocnik Donalda Tuska, Roman Giertych.
– Postępowanie prowadzi Prokuratura Krajowa, tyle mogę na razie powiedzieć – powiedziało tvn24.pl ich źródło w prokuraturze. Na razie nie wiadomo w związku z jakim śledztwem wezwano byłego premiera, ale jest ono inne niż to, w którym już go przesłuchiwano.
Donald Tusk zeznawał już w kwietniu br. w charakterze świadka w śledztwie przeciwko byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB. W śledztwie postawiono już zarzuty byłym szefom SWK – Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi.
W latach 2008-2014 Donald Tusk był nie tylko zwierzchnikiem szefów wszystkich służb specjalnych, ale pełnił też funkcję ministra koordynatora, bo takiego nie powołał.
Najnowsze
Nawrocki w Wilnie: tyranie opierają się na strachu i zapomnieniu, wolność na pamięci i solidarności
Pawełczyk-Woicka: w najściu na KRS nie chodziło o demokrację
W kolejną niedzielę cała składka w Archidiecezji Krakowskiej wesprze mieszkańców Kijowa