Dobra wiadomość od premiera Morawieckiego! "Wygraliśmy pierwszą bitwę".

Artykuł
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że liczba zakażeń koronawirusem w Polsce zaczyna spadać
Facebook/Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki przekazał na Facebooku dobrą wiadomość. To informacja z gatunku tych, na które chyba wszyscy w ostatnim czasie czekamy. – W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! - napisał premier Morawiecki.

Szef polskiego rządu podkreślił, że wprawdzie „stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo”, ale udało się zauważyć „pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek”.

Oznacza to, że nie będzie lockdownu, czy, jak kto woli, narodowej kwarantanny.

– Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne – wskazał premier Morawiecki.

Nie oznacza to jednak, że możemy zapomnieć o dotychczasowych ograniczeniach i obostrzeniach i znów „wyluzować”, tak jak wiosną i latem.

– Kochani - wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii – podkreślił Prezes Rady Ministrów.

– Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne - razem ją wygramy! - podsumował. 

 

Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy