Dobra wiadomość dla frankowiczów. Sąd nakazał przeliczyć kredyt na złotówki

Artykuł
WIKIPEDIA/DOMENA PUBLICZNA

W jednej ze spraw przeciwko mBankowi warszawski sąd orzekł, że pożyczka pobrana w obcej walucie powinna zostać przeliczona na złotówki i to po kursie z dnia jej zaciągnięcia – informuje "Super Express".

Gazeta, powołując się na portal Onet.pl, pisze, że klauzula waloryzacyjna w kredycie frankowym, która pozwalała przeliczać zaciągnięty kredyt z franków na złote oraz w drugą stronę, od początku była nieważna. Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście zmusza bank do wypłaty ok. 19 tysięcy złotych nadpłaconych rat.

Jak wynika z orzeczenia, kredyt wypłacony w polskiej walucie nie mógł zostać przeliczony na franki szwajcarskie, a przeliczenia miesięcznych rat kredytu według aktualnego kursu franka są nieważne. "SE" podaje, że wyrok nie jest prawomocny, a bank szykuje już apelację. – Zwracam uwagę, że w innych sprawach dotyczących klauzuli waloryzacyjnej zawartej w umowach walutowych kredytów hipotecznych sądy prezentowały dotąd odmienne stanowisko – przekonuje Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku. 

Źródło: Super Express

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy