Do Polski płynie arktyczny mróz! Będzie też niebezpiecznie. IMGW ostrzega

Artykuł
pixabay.com

Jak informuje IMGW, nad wschodnią Europą utrzymuje się silny wyż znad Rosji, nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w obszarze pomiędzy wyżem znad Rosji, a płytkim niżem znad Niemiec. Napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Na zachodzie i południu słabe opady deszczu, na północnym wschodzie zanikające opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w szczytowych partiach Tatr opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st.C na północnym wschodzie, 6 st.C, 10 st.C na przeważającym obszarze, do 13 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i wschodni. W obszarach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h, na szczytach Sudetów do 90 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 75 km/h i tam wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Noc z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. Na południowym zachodzie lokalnie słabe opady deszczu. Na Lubelszczyźnie możliwe słabe opady marznącej mżawki lokalnie powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -4 st.C na północnym wschodzie, 2 st.C, 4 st.C na przeważającym obszarze, do 7 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 75 km/h, wysoko w Sudetach do 90 km/h i tam wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Lubelszczyźnie słabe opady mżawki. Temperatura maksymalna od 0 st.C na północnym wschodzie, 5 st.C, 9 st.C na przeważającym obszarze, do 12 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty. Na szczytach Sudetów do 90 km/h, w szczytowych partiach Tatr do 75 km/h i tam wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

Źródło: IAR, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy