Do Japonii zbliża się potężny tajfun. Premier Shinzo Abe: Wzywam Japończyków do podjęcia działań mających na celu ochronę życia [WIDEO]

Artykuł
sigmalive.com

Premier Japonii Shinzo Abe wezwał ludzi do ewakuacji z miejsc zagrożonych tajfunem, a także nakazał rządowi podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu ochrony mieszkańców. - Wzywam Japończyków do podjęcia działań mających na celu ochronę życia, w tym wczesne przygotowanie i ewakuację - powiedział japoński premier.

W Japonii z powodu tajfunu odwołano ponad 600 lotów. Zdaniem meteorologów, jest to najpotężniejszy tajfun, który przybył do Japonii od 25 lat. Linie lotnicze podjęły decyzję o odwołaniu lotów lokalnych i międzynarodowych zaplanowanych w szczególności w zachodniej i środkowej części kraju. Tajfun Jedi uderzył w prefekturę Tokushima na wyspie Sikoku. Wiatr ma prędkość do 216 kilometrów na godzinę.

Operatorzy kolejowi wstrzymali niektóre przejazdy, prawdopodobnie zostanie zamknięta część dróg ekspresowych. 
Meteorolodzy zapowiadali ulewne deszcze i silny wiatr w zachodnich i wschodnich regionach. Ostrzegają również przed wysokimi falami i wzywają do zachowania czujności w związku z ryzykiem powodzi i lawin błotnych.

W ciągu ostatnich miesięcy przez zachodnią część kraju przeszły masowe powodzie, powodujące osunięcia ziemi. W lipcu spowodowały one śmierć ponad 220 osób.

Prerażeni internauci publikują w sieci metariały ukazujące potęgę nadciągającego żywiołu.

 

Źródło: IAR, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy