Długi weekend to dla TOPR wyzwanie. Seria wypadków w górach
Ratownicy TOPR pomagali w sobotę pięciu osobom. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło na Niżnich Rysach, gdzie utknął turysta.
Mężczyzna, który utknął na Niżnich Rysach, nie był w stanie samodzielnie wrócić na dół i wezwał pomoc. Ratownicy dotarli na miejsce śmigłowcem i ewakuowali potrzebującego pomocy.
Do kolejnych zdarzeń, głównie urazów kończyn, doszło w Dolinie Jaworzynki, na Wiktorówkach i Sarni Skałce.
W sobotę panowała w Tatrach słoneczna pogoda, jednak według zapowiedzi synoptyków, już w nocy ma zacząć padać deszcz. W Tatrach zalega jeszcze sporo śniegu. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.
PAP
Komentarze
Najnowsze
USA: Sąd Najwyższy tymczasowo pozwolił Trumpowi na dalszą budowę sali balowej
Wojna dotarła do ulubionego kurortu Putina nad Morzem Czarnym: Ludzie są zmęczeni tym koszmarem
Poradnik dla ubiegających się o azyl: nie gwałcić, nie mieć seksu z nieletnimi, nie gwizdać na kobiety