Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
09:12 Małopolskie: Ruch pociągów na odcinku Chabówka – Raba Wyżna został wstrzymany po zderzeniu pociągu osobowego z rowerzystą – poinformowała straż pożarna. 66-letni rowerzysta zginął na miejscu
08:55 Ukraina: Narodowe Biuro Antykorupcyjne i Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna prowadzą operację dotyczącą organizacji przestępczej kierowanej przez obecnego i byłego deputowanego do parlamentu, z udziałem wysokich rangą urzędników Biura Prezydenta Ukrainy
08:01 USA: Uniwersytet Harvarda zgodził się zapłacić 53 mln dolarów w ramach ugody z rodzinami osób, których ciała przekazano uczelni do celów naukowych; części zwłok były następnie kradzione z kostnicy i sprzedawane na czarnym rynku
07:24 Demokratyczna Republika Konga: Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na ebolę w czasie trwającej epidemii przekroczyła pięć tysięcy
06:05 Lekarze Bez Granic: W ostatnich latach liczba ataków na placówki medyczne w strefach konfliktów zbrojnych osiąga dramatyczny poziom. Liczba ofiar śmiertelnych wśród personelu medycznego i pacjentów w 2025 r. wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do 2024 r.
22:31 Na 22 miliony euro oszacowała wstępnie włoska organizacja właścicieli małych i średnich firm straty branży turystycznej, poniesione z powodu 8-dniowego zamknięcia lotniska w Katanii na Sycylii w rezultacie aktywności wulkanu Etna
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Brańsku zaprasza 23 sierpnia o godz. 16:30 nad zalew w Brańsku na II edycję wydarzenia „Polityka od kuchni – Smaczne kąski prosto z Sejmu”. Gośćmi będą Przemysław Czarnek, Sebastian Łukaszewicz, Andrzej Śliwka, Mariusz Kałużny i M
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Iławie zaprasza wyjątkowo do NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO na spotkanie z posłem mec. Andrzejem Śliwką - 24 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 19 Stycznia 17a

Dlaczego Schetyna nie podejmie walki o fotel premiera? Rzymkowski demaskuje zamiary lidera PO

Źródło: Telewizja Republika

– Grzegorz Schetyna jest politykiem pragmatycznym. Wie, że Platforma Obywatelska nie powtórzy sukcesu Prawa i Sprawiedliwości z 2015 roku – mówił poseł Kukiz\'15 Tomasz Rzymkowski będąc gościem Telewizji Republika w programie "Wolne Głosy".

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest tym politykiem opozycji, który powinien po wyborach w 2019 roku być jej kandydatem na premiera – wynika z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Ankietowanych poproszono, aby spośród obecnych polityków opozycji wskazali najlepszego kandydata na premiera w sytuacji, gdyby jesienią 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę.

26 proc. wskazało na Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL), po 16 proc. na Roberta Biedronia i Pawła Kukiza (Kukiz'15), a 10 proc. – na Grzegorza Schetynę (PO). Na kolejnych miejscach znaleźli się Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej (4 proc.) i lider SLD Włodzimierz Czarzasty (3 proc.).

– Kosiniak-Kamysz jest liderem ugrupowania, które wpisuje się w opozycję totalną. Jednocześnie nie jest odbierany jako osoba, która nie potrafi nic zaproponować – rozpoczął polityk.

"Paweł Kukiz cieszy się sporym zaufaniem"

– Rozmawia z nim Paweł Kukiz. Jeśli prześledzimy ostatnie trzy lata, nie przypominam sobie wspólnych konferencji liderów Kukiz'15 i Katarzyny Lubnauer czy Grzegorza Schetyny – mówił poseł Rzymkowski.

– Mówiono o nas, ze jesteśmy przystawką Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że więcej głosów, pokrywających się z PiS-em, oddał Sławomir Neumann – dodał.

– Grzegorz Schetyna jest politykiem pragmatycznym. Wie, że Platforma Obywatelska nie powtórzy sukcesu Prawa i Sprawiedliwości z 2015 roku. Jemu zależy na tym, aby aktywa PO utrzymać w garści, a walkę o ewentualne premierostwo zostawia na kolejną kadencję. Potrzebuje odświeżenia parlamentarzystów po najbliższych wyborach. Wówczas zacznie przygotowania do objęcia władzy. Nie uważam, że jest teraz w stanie wykreować z siebie lidera – analizował Tomasz Rzymkowski.

Przesłuchanie tłumaczki Donalda Tuska

"Fitas-Dukaczewska została wezwana na czwartek w celu przesłuchania w charakterze świadka z uwagi na fakt, że jako pracownik Kancelarii Prezesa Rady Ministrów była członkiem polskiej rządowej delegacji, która odwiedziła Smoleńsk 10 kwietnia 2010 r." - przekazał zespół śledczy nr 1 Prokuratury Krajowej zajmujący się śledztwami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej. Tłumaczka odmówiła składania zeznań, odwołała się do przepisu dotyczącego tajemnicy służbowej.

– Artykuł 14. o tłumaczach przysięgłych daje możliwość odmowy składania zeznań. Wydaje się, że podczas wykonywania tych obowiązków miały te czynności charakter tłumaczenia przysięgłego. Przygotowując się do programu, dzwoniłem do dwóch tłumaczy przysięgłych. Twierdzą, że taka praktyka istnieje. Nie chce pozbawiać tej pani prawa do wykonywania zawodu ani ujmować kompetencji, jednak obsadzenie jej na ówczesnym stanowisku pozostawia wiele do życzenia – podsumował poseł Kukiz'15.

Telewizja Republika