Danuta Dmowska-Andrzejuk powołana na ministra sportu [ZOBACZ]

Artykuł
Telewizja Republika

Prezydent Andrzej Duda, powołał dziś utytułowaną szpadzistkę na stanowisko ministra sportu, jednocześnie odwołał z tej funkcji premiera Mateusza Morawieckiego.

 

- Bardzo się cieszę, mówię to przede wszystkim do pana premiera, że możemy zakończyć okres kreowania rządu. Cieszę się że odbywa się to w sposób tak stabilny. Cieszę się też, że wskazał pan na to stanowisko osobę tak nadającą się do pełnienia tej funkcji. Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk jest wspaniałym sportowcem, najlepszą polską szpadzistką – powiedział podczas uroczystości prezydent.

Andrzej Duda mówił o licznych sukcesach nowej minister sportu oraz o tym, że znajomość od podszewki sportu światowego, polskiego i profesjonalnego, są jej wielkim atutem. Stwierdził także bez wątpliwości, że nowa minister spełni pokładane w niej nadzieje.

- Pani minister jet osobą młodą, miłą, sympatyczną, ujmującą, więc jestem pewien że i w kontaktach ze sportowcami, realizując zadania ministra sportu, będzie miła znakomitą relację i będzie to pasmo sukcesów - powiedział.

- Trzymamy kciuki za powodzenie misji. Życzę państwu ministrom powodzenia w pracy dla Rzeczypospolitej – powiedział Andrzej Duda.

 

 6_021_31

2_23

3_18

5_05

4_11

6_03

7_01

8_01

 

 

Czytaj także:

Sakiewicz: Wszyscy pukali się w czoło, a jednak „Codzienna” przetrwała. 2500 dowodów na Boską opiekę...

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy