Czy wiesz czym jest padel? Właśnie powołana reprezentację polski w tym sporcie!

Artykuł
facebook.com/pg/PolishPadelFederation/

Na konferencji prasowej Polskiej Federacji Padla, która odbyła się w siedzibie Decathlon Targówek, ogłoszono powołanie reprezentacji kraju. Polski team zagra już na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Portugalii, a uczestnictwo w nim zapowiada znany polski tenisista Mariusz Fyrstenberg.

Rzesza zwolenników padla wciąż rośnie. Do jej grona zalicza się wiele sportowych gwiazd, m.in. Novak Djoković, Maria Sharapova, Juan Carlos Ferrero, a w Polsce: Agnieszka Radwańska, Alicja Rosolska i Zbigniew Boniek.

„Mistrzostwa Europy i udział Mariusza Fyrstenberga w reprezentacji kraju to pierwszy krok do budowania kadry narodowej oraz całego programu szkoleń i jestem pewien, że od tej chwili będziemy obserwować szybki rozwój tego sportu w naszym kraju” - mówi Marcin Potrzebowski, prezes PFP.

Padel powstał w latach 60. w Meksyku. Jego zasady i punktacja są zbliżone do tenisa, ale jest to sport mniej wymagający kondycyjnie i z powodzeniem może go uprawiać każdy.

Jednocześnie rosnący poziom turniejów oraz olimpijskie ambicje padla świadczą o profesjonalizacji tego sportu, a powołanie reprezentacji jest tego najlepszym potwierdzeniem. Drużyna wystąpi w strojach przygotowanych we współpracy z firmą Decathlon.

„Jesteśmy dumni, że to nasze stroje wybrali zawodnicy. Jako propagator padla w Polsce, skupiamy się na zagwarantowaniu kompleksowej oferty dopasowanej do potrzeb amatorów, ale też zawodowców oraz zapewnieniu niezbędnego zaplecza do jego uprawiania, udostępniając bezpłatnie kort” - mówi Paweł Krawczyk, dyrektor handlowy, Decathlon Polska.

Międzynarodowa Federacja Padla zrzesza 31 federacji narodowych, m.in Polską Federację Padla, która została zarejestrowana 5 lat temu i działa non profit, promując tę dyscyplinę w całym kraju.

„Zorganizowaliśmy już kilkanaście turniejów. We współpracy z lokalnymi klubami sportowymi zbudowaliśmy infrastrukturę w kilku miastach. Ten rok chcielibyśmy zamknąć liczbą 15 miejsc do gry w padla, w tym 5 kortów krytych. Ponadto wyszkoliliśmy kilkunastu trenerów i posiadamy bazę kilkudziesięciu zawodników. Ostatni turniej w ramach Polish Padel Tour, zgromadził 21 par” - mówi Piotr Kozłowski, wiceprezes PFP

Mistrzostwa Europy w Padlu w Portugalii rozpoczną się 13 listopada.

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy