Czy czeka nas paraliż sądownictwa? Kolejne sądy odraczają rozprawy!
Sąd Apelacyjny w Katowicach odroczył w piątek trzy sprawy. Decyzja ma związek z czwartkowym orzeczeniem Sądu Najwyższego.
Sąd Apelacyjny w Katowicach odroczył w piątek trzy sprawy, w których mieli orzekać sędziowie powołani przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Taka decyzja jest spowodowana orzeczeniem Sądu Najwyższego, ogłoszonym w czwartek.
Dotyczy to nie tylko sądu w Katowicach. Sędzia Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska, która zostałą wybrana przez nową Krajową Radę Sądownictwa odroczyła dziewięć piątkowych rozpraw, którym miała przewodniczyć
Manowska, w wydanym przez siebie oświadczeniu stwierdziła, że c uchwała SN "może godzić w konstytucyjną zasadę nieusuwalności sędziów, gdyż oczywiście prawo wykonywania czynności służbowych i wydawania orzeczeń, a wiec wymierzania sprawiedliwości jest istotą służby sędziowskie".
Jak poinformowało Radio Zet w piątek, na skutek orzeczenia, odroczono 26 rozpraw w Sądzie Najwyższym.
Najnowsze
„Dziś Telewizja Republika, jutro każda inna redakcja!” Gajcy wskazuje zagrożenie
„To jest bandytyzm”. Goście Republiki mocno o atakach na stację i reakcji służb
Morawiecki suchej nitki nie pozostawił na Tusku ws. jego słów o bezpieczeństwie Polski