Człowiek Roku 2020 „Gazety Polskiej”. gen.Kukuła: Pozostaniemy zawsze gotowi, zawsze blisko

Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Trzy nagrody, trzech laureatów i wiele ich ogromnych zasług w służbie Polsce. Media Strefy Wolnego Słowa przyznały nagrody w trzech kategoriach: Człowiek Roku „Gazety Polskiej”, Nagroda Klubów Gazety Polskiej i Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo”.

Podczas gali "Człowiek Roku 2020" Gazety Polskiej nagrodę od tygodnika otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej, które w 2020 roku wykazały się heroiczną postawą, pomagając służbom medycznym w trakcie epidemii koronawirusa. Z rąk redaktora Tomasza Sakiewicza nagrodę odebrali minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT. 

- To ważne i wielkie wyróżnienie dla żołnierzy WOT i Ministerstwa Obrony Narodowej. Dziękuję za nagrodę, która symbolizuje wysiłek i służbę żołnierzy WOT w tym jakże trudnym roku, roku zdominowanym przez walkę z epidemią. Roku, w którym kolejny raz żołnierze WOT udowodnili, że są na służbie zawsze wtedy, kiedy są potrzebni - wskazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dziękując za wyróżnienie dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podziękowania za wyróżnienie złożył również dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. dyw. Wiesław Kukuła.

- W imieniu wszystkich żołnierzy i pracowników WOT serdecznie dziękuję za tę wspaniałą nagrodę - powiedział.

- W 2016 roku, kiedy zaczynały się tworzyć zręby WOT, nikt nie spodziewał się, że życie tak szybko pozytywnie zweryfikuje potrzebę istnienia takiej formacji. Mnie osobiście te lata nauczyły, jak ważne jest podejmowanie decyzji, szybkość działania, gotowość. Pandemie, zarazy, katastrofy naturalne i wojny, nie czekają - żywią się słabościami. Pragnę podziękować wszystkim żołnierzom, którzy przystąpili do formacji i założyli mundur Wojska Polskiego. Dziś ponad 5 tysięcy żołnierzy wspiera służbę zdrowia w szpitalach - dodał.

Jak co roku przyznano trzy nagrody:

  • Laur Człowieka Roku „Gazety Polskiej” przypadł tysiącom mężnych i pełnych poświęcenia Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej,
  • Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego przyznana przez "Nowe Państwo" trafiła do rąk sędzi Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego,
  • Kluby "Gazety Polskiej" w wyniku demokratycznego głosowania wyróżniły nagrodą Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy