Przejdź do treści
13:32 Toruń: Biegli uznali, że obcokrajowiec podejrzany o zabójstwo kobiety jest poczytalny
13:11 Zachodniopomorskie: A6 pod Szczecinem zablokowana po kolizji 4 samochodów
12:23 Od soboty do wtorku włącznie ceny maksymalne paliw: 6,21 za litr benzyny 95, diesel nie droższy niż 7,87 zł za litr
12:12 Polska: IMGW ostrzega przed przymrozkami w dwunastu województwach
11:55 Łódź: Areszt dla mężczyzny, który strzelał w fabryce w Łodzi
11:21 Poznań: 5-miesięczne dziecko ze śladami przemocy. Zatrzymano m.in. matkę chłopca
11:04 Łódzkie: Naprawiono sieć trakcyjną, pociągi wracają na trasę Łódź - Kutno
10:53 Szwecja: Straż Przybrzeżna zajęła statek floty cieni podejrzany o wyciek ropy
09:28 Litwa: Rząd zatwierdził tymczasową obniżkę akcyzy na olej napędowy
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 560. Klub „Gazety Polskiej” KRUSZWICA (woj. kujawsko-pomorskie)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" im. ks. Gurgacza, poseł Patryk Wicher i europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, 11 kwietnia, godz.18:00, WSB ul. Grunwaldzka 17, Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłami Markiem Jakubiakiem oraz Mariuszem Goskiem, 10 kwietnia, godz. 18:00 Pensjonat Sanato, ul. 1 maja 29, Busko-Zdrój
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

Czerwińska: wobec posłów klubu PiS, którzy głosowali przeciwko noweli ustawy o ochronie zwierząt zostaną podjęte konsekwencje

Źródło: PAP/Tomasz Gzell

W sprawie posłów klubu PiS, którzy głosowali przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt podjęte zostaną decyzje zgodnie ze statutem partii - oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany o rozmowy koalicyjne odparł, że takich rozmów już ich nie ma.

Czerwińska była pytana o konsekwencje wobec tych posłów klubu PiS, którzy głosowali przeciw ustawie o ochronie zwierząt. "Zgodnie z zapowiedzią będą podjęte decyzje i rozstrzygnięcia zgodnie ze statutem partii" - powiedziała rzeczniczka PiS dziennikarzom w Sejmie po zakończeniu spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Pytana o konsekwencje wobec koalicjantów PiS - Solidarnej Polski i Porozumienia - odparła, że "kierownictwo zbierze się i będą podjęte konsekwencje".

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany o rozmowy koalicyjne odparł, że "nie ma rozmów koalicyjnych już".

Po zakończeniu sejmowych głosowań, po godz. 1 w piątek w gabinecie marszałek Sejmu Elżbiety Witek odbyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu, jak wynika z informacji PAP, wzięli udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, a także posłowie Krzysztof Sobolewski, Anita Czerwińska i Radosław Fogiel.

W piątek przed godz. 1.00 Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

W głosowaniu udział wzięło 229 posłów klubu PiS. 176 było za, 38 przeciw, 15 wstrzymało się od głosu.

Przeciwko uchwaleniu noweli głosowali wszyscy posłowie z Solidarnej Polski, w tym: Tadeusz Cymański, Sebastian Kaleta, Jan Kanthak, Janusz Kowalski, Jacek Ozdoba, Michał Wójcik, Marcin Warchoł, Zbigniew Ziobro, Michał Woś.

Z Porozumienia przeciwko opowiedzieli się: Andrzej Sośnierz i Mieczysław Baszko, a z PiS m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, wiceszef klubu Lech Kołakowski, Bartłomiej Wróblewski.

Minister rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) poparła nowelizację, a 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, w tym lider ugrupowania Jarosław Gowin.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w czwartek, że każdemu członkowi klubu PiS, który zagłosuje niezgodnie z rekomendacją klubu ws. projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt będą groziły konsekwencje, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii i utratą stanowisk i funkcji.

Ponadto Terlecki poinformował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził na popołudniowym posiedzeniu klubu - w którym uczestniczyli tylko posłowie z PiS, nie było członków klubu z Solidarnej Polski i Porozumienia - że obecne negocjacje, dotyczące rekonstrukcji rządu nie mają sensu, skoro "dotychczasowi koalicjanci" występują z innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub. Szef klubu PiS dodał, że jeśli "sytuacja do tego zmusi" rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z Solidarną Polską i Porozumieniem. Wykluczył opcję rządu mniejszościowego. "Jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory, oczywiście sami" - dodał Terlecki.

PAP

Wiadomości

Alarm ws. finansów publicznych. Müller o „niebezpiecznej ścieżce”

Taktyka Tuska dla Polaków ,,Niech się cieszą, że nie jest drożej''

Sprawa Kamili W. i dwóch lokali. Burmistrz Kłodzka zabiera głos

Szwecja zajęła kolejny statek floty cieni podejrzany o wyciek ropy

SPRAWDŹ TO!

Żurek znów bije w prezydenta. "Jak na bramce"

DWA MIESZKANIA PO POWODZI DLA SKAZANEJ? Skandaliczne kulisy pomocy Kierwińskiego w Kłodzku!

Brutalny atak przy Placu Konstytucji. Policjant obezwładnił napastnika

Polacy zapłacą więcej za prąd? Minister energii zabrał głos

Zagranica czy Polska? Świąteczne wybory turystyczne Polaków

Z okazji Wielkiego Tygodnia, ogłoszono uwolnienie ponad 2 tysięcy więźniów

Kaczorowska bez córek w święta. To konsekwencja rozwodu

Wykolejenie tramwaju w centrum – dwie osoby w szpitalu!

PILNE: Alarm na polskim niebie. Poderwano myśliwce

Gembicka: problemy Polaków dla Tuska nic nie znaczą

Ilona Januszewska o filmie Jesteśmy: świadectwo wiary, nadziei i solidarności

Najnowsze

Alarm ws. finansów publicznych. Müller o „niebezpiecznej ścieżce”

SPRAWDŹ TO!

Żurek znów bije w prezydenta. "Jak na bramce"

DWA MIESZKANIA PO POWODZI DLA SKAZANEJ? Skandaliczne kulisy pomocy Kierwińskiego w Kłodzku!

Brutalny atak przy Placu Konstytucji. Policjant obezwładnił napastnika

Polacy zapłacą więcej za prąd? Minister energii zabrał głos

Taktyka Tuska dla Polaków ,,Niech się cieszą, że nie jest drożej''

Sprawa Kamili W. i dwóch lokali. Burmistrz Kłodzka zabiera głos

Szwecja zajęła kolejny statek floty cieni podejrzany o wyciek ropy