Czarnek o zdalnym nauczaniu: jest na wyższym poziomie, niż wiosną

Artykuł
Czarnek wypowiedział się o zdalnym nauczaniu w polskiej edukacji
PAP

- W tym roku kalendarzowym nie będzie ani jednej szkoły nie podpiętej do sieci internetowej - zadeklarował w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, szef MEN.

Uczniowie i słuchacze szkół od 26 października nie mają zajęć stacjonarnych, a uczą się zdalnie. Dodatkowo, do 29 listopada takim samym ograniczeniem zostały objęte klasy I-III szkoły podstawowej. Uczniowie z tych klas też będą uczyć się zdalnie.

 

Przemysław Czarnek przyznał w Polskim Radiu:

- Jeśli spadek zakażeń się utrzyma, to nie wykluczam, że po 29 listopada dzieci będą stopniowo wracać do szkół, zaczynając od tych roczników, które mają egzaminy. Obecnie funkcjonuje rozporządzenie, które wyłącza nauczanie stacjonarne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż i obowiązuje ono do 29 listopada - powiedział Czarnek.

- Nauczanie zdalne jest na wyższym poziomie, niż wiosną. Wynika to ze zwiększonej liczby szkół podpiętych do sieci internetowej. W tym roku kalendarzowym nie będzie ani jednej szkoły poza siecią. W tych dniach przekazujemy kolejnych 27 tys. tabletów dla szkół, szkolimy również nauczycieli. Kluczowe jest napisanie dobrego podręcznika do historii, wiedzy o społeczeństwie - stwierdził szef MEN na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 29 listopada 2020 r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy