Czarnecki: Polska świetnie sobie radzi i to wzbudza zazdrość zachodnich partnerów

Artykuł
Telewizja Republika

Ryszard Czarnecki w programie „Polska na dzień dobry” mówił o próbach pouczania Polski przez kraje zachodnie. – Polska kłuje w oczy. – Polska sobie radzi i to wzbudza zazdrość zachodnich partnerów, stąd próby stawiania nas do kąta. – powiedział europoseł PiS.

Ryszard Czarnecki ocenił, że Polska poradziła sobie z pandemią koronawirusa lepiej niż inne kraje Zachodu i to może stanowić powód do dumy dla naszego kraju i społeczeństwa.

– Każdy Polak rozmawiając z cudzoziemcem i porównując to może powiedzieć: (…) „jestem dumny, że jestem Polakiem”, bo rzeczywiście porównując statystki zarówno krajach większych jak i mniejszych od nas, gdzie ta śmiertelność była zdecydowanie wyższa niż w Polsce, trzeba przyznać, że zarówno polskie władze, polski rząd, polskie służby (…) spisały się doskonale na tle innych krajów. (…) Również polskie społeczeństwo wykazało dojrzałość, samodyscyplinę, rozsądek i mądrość. – wskazywał polityk.

Mimo to część zachodnich polityków nadal próbuje ingerować w wewnętrzne sprawy Polski.

–  Tacy wujkowie dobra rada raczej powinni radzić swoim krajom. Ostatnio pewien hiszpański polityk partii rządzącej zaczął nas pouczać o w sprawie wyborów, w sprawie demokracji. Życzyłbym sobie, żeby Hiszpanie zajęli się sami sobą, bo maja obok Belgii, Włoch San Marino największą śmiertelność, jeśli chodzi o COVID-19. Polska kłuje w oczy. Denerwujemy naszych sąsiadów bliższych i dalszych tym, że Polacy potrafili sobie poradzić zarówno z koronawirusem ,a wcześniej problemem migrantów, który stanowi olbrzymie wyzwanie i często stanowi powód do bardzo dużych obaw dla krajów Europy. (…) Polska sobie radzi i to wzbudza zazdrość zachodnich partnerów, stąd próby stawiania nas do kąta. – zauważył europoseł PiS.

 

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY Z NASZYM GOŚCIEM:

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy