Czarnecki: Dostałem mailem groźbę pozbawienia życia: „Zostaniesz zamordowany Ty nazistowski...”

Artykuł
Fot. Telewizja Republika

– Dostałem mailem groźbę pozbawienia życia. Grożono w ten sam sposób mojej rodzinie: „Zostaniesz zamordowany Ty nazistowski...” – powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki, który był gościem red. Ilony Januszewskiej w Telewizji Republika.

Na początku został poruszony temat agresywnych demonstracji obywateli, którzy nie mogą się pogodzić ze zmianami w Polsce. Ryszard Czarnecki powiedział...

– Polska jest krajem wyjątkowym na tle Europe Zachodniej. Jeśli tam dochodzi do starć z policją, do brutalizacji, to nie dochodzi do tego na ulicy, poza Sejmem, lecz jest to sprawka chuliganerii.

Mam wrażenie, że opozycja parlamentarna nie widzi innego sposobu zdobycia władzy niż ulica i zagranica. Nie ma już zagranicy, więc nadzieja dla nich w zadymach około sejmowych. Opozycja widzi, że nie ma poparcia społecznego – mówił.

To zachowanie przypomina działania sowieckiej partyzancki, gdy Sowieci wymyślali specjalne akcje, aby Niemcy w odwecie palili całą wieś, a Ci co przeżyli przechodzili do sowieckiej armii.

Ryszard Czarnecki ujawnił, że grożono mu śmiercią 

– Dostałem mailem groźbę pozbawienia życia. Grożono w ten sam sposób mojej rodzinie: „Zostaniesz zamordowany Ty nazistowski...”. Nie będę cytował dalej ze względu na obecność pani w studiu. Złożyłem zeznanie na policję.

– Jeżeli ktoś mi życzy śmierci, ktoś zapowiada, że mnie zabije… Mieliśmy przykład pana Cyby. Dostałem oficjalne powiadomienie o rozpoczęciu dochodzenia w tej sprawie. Wiem, że nie jestem jedynym politykiem PiS-u, któremu tak grożono.

– Jeżeli się maluje spray’ami po biurach poselskich to jest to wandalizm. Jeżeli podpaliło się budynek i mogli zginąć ludzie… To musi być stanowcza reakcja.

– Policja zachowuje się wzorowo. Parę lat temu za czasów PO policjanci używali siły, broni wobec obywateli. Bo mieli nakaz z góry. Teraz policja ma generować ład i spokój. To co się dzieje i to co się może stać… To odpowiedzialność Platformy Obywatelskiej.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy